Inventory
| Condition | new |
|---|---|
| Year | 2025 |
| Make | Regulator |
| Model | 30XO |
| Length Overall | 30.58' (9.32 m) |
| Beam | 10.17' (3.1 m) |
| Draft | 2.92' (0.89 m) |
| Dry Weight | 9 lbs (4.08 kg) |
| Hull Material | Fiberglass |
| Engine Type | outboard |
| Number of Engines | 2 |
| Total Horsepower | 700 HP |
| Fuel Type | gasoline |
| Fuel Capacity | 222 gal (840.36 L) |
| Water Capacity | 23 gal (87.06 L) |
Description
Every bit of inshore/offshore attitude you’ve come to expect from our series of hybrid center consoles, along with big boat features to meet your every need. Twin Yamaha F350s, optional Half Tower Station & more deliver the next big powerhouse crossover.
Twin White Yamaha F350 4-Stroke Engines
Hydraulic Engine Jackplate
Helm Master
Entire Hull/Powder coat pkg/WH
Gen 18′ Black Collapsible Outr
Forward Sun Shade- Sandbar
Dove Upholstery Quilt Pkg
SiriusXM GXM 54 Weather Marine
RIGID LED Light Bar
Multi Colored Underwater LED L
Under Gunwale Rod Storage
Dual Power Pole Anchor Blade 1
Phender Pro Fender Cleats
Entertainment pkg upgrade DSP
Garmin Trolling Motor 90in, GP
36 Amp Battery Charger w/25ft
Inductive Cell Phone Charger
Sea Keeper Ride
Helm and Console Covers-NAVY
Engine Cover Navy
Optional 2nd In-Deck Livewell
Helm Floormat with Regulator
Additional Information
Every bit of inshore/offshore attitude you’ve come to expect from our series of hybrid center consoles, along with big boat features to meet your every need. Twin Yamaha F350s, optional Half Tower Station & more deliver the next big powerhouse crossover. Twin White Yamaha F350 4-Stroke Engines Hydraulic Engine Jackplate Helm Master Entire Hull/Powder coat […]
Features
Engine 1:
Yamaha
Engine 2:
Yamaha